Çinli teknoloji şirketi  Huawei  ,  ABD  Ticaret Bakanlığı'nın şirkete yönelik uyguladığı yaptırımlara karşı çıktıklarını açıkladı.

haber7
0

Huawei şirketinden bugün yapılan açıklamada , geçen yıl 16 Mayıs ta  ABD  Ticaret Bakanlığı tarafından hiçbir kanıt olmaksızın "varlık listesi" adı verilen listeye alınmasından bu yana çok sayıda endüstriyel ve teknik öğelerin düzenli sağlanamaması halinde  Huawei  nin daima ilgili kanunlara sadık kalarak müşteriler ve tedarikçilerle sağladığı anlaşma yükümlülüklerini yerine getirmeye çalıştığı ve çetin şartlarda varlığını sürdürüp ilerlediği belirtildi.

Açıklamada  ABD  yönetiminin  Huawei  nin gelişmesini engellemek için birçok dernek ve işletmenin dikkatini hiçe sayarak üretim kurallarında ahlaksız ve sınırsız biçimde değişiklik yapıp yeni madde eklediğine ve bunun sonucunda oluşan katı kuralların endüstriye yıkıcı zarar vereceğine dikkat çekildi.

ABD hükümetin diğer ülkelerin gelişmiş işletmelerini bastırmak için  Huawei  nin müşterilerinin ve tüketicilerinin haklarını görmezden geldiğini vurgulanan açıklamada , bunun siber güvenliği koruma söylemiyle çelişkili olduğu savunuldu.

Huawei şirketi ,  ABD  nin girişimin sadece  Huawei  yi etkilemeyerek aynı zamanda dünyadaki ilgili endüstriler üzerinde ciddi bir etki yaratacağını belirtti.

Açıklama ,  ABD  nin diğer işletmeleri bastırmasının diğer ülkelerin Amerikan teknolojik unsurlarını kullanmasının güvenini kesinlikle zayıflatacağını ve nihayetinde kendi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =