Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in de FETÖ tarafından öldürüldüğüne dair iddialar öne çıktı.

haber7
0

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in  FETÖ  tarafından öldürülmüş olabileceği iddia edildi.  FETÖ  ile ilgili önemli ifşaatları ile bilinen yazar Latif Erdoğan , terörist başı Fetullah Gülen’in , Alparslan Türkeş’i tehdit olarak gördüğünü söyledi.  Türkeş  ölmeden 4-5 gün önce  FETÖ  elebaşısı Fetullah Gülen ile aralarında ilginç bir konuşma geçtiğini aktaran Erdoğan , “Gülen beni 1997 yılında telefonla görüşmek için davet etti. Odasında ‘Türkeş beni öldürmek için emir vermiş. Vazifelendirdiği de bizim arkadaşlardan biri. Geldi boynuma sarıldı , hocam ben size nasıl kıyarım dedi , ağladı. Sonra da olayı anlattı’ dedi. Bu olayın üstünden 3-5 gün geçmişti. Alparslan  Türkeş  aniden kalp krizinden vefat etti” diye konuştu.

 

 

YÜZÜME BAKAMADI

Türkeş’in 4 Nisan 1997’de vefat ettiğini hatırlatan Erdoğan , “O karda kışta , kendi annesinin cenazesini bile kıldırmadan önce programlarını iptal etmeyen adam , tüm programlarını iptal edip Türkeş’in cenazesine gitti. Benim arşivimde Gülen’in Türkeş’e karşı çok rezil , çok galiz lafları var. Dünyaya hiç kimseye söylemediği lafları Türkeş’e karşı söyledi. Bunları söyleyen kişi , cenazede bir de namazı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =