Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına  karşı  birçok ülkede aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken Çinli  bilim insanları  , salgına  yeni  bir  çözüm  buldu.  bilim insanları  , koro

haber7
0

Koronavirüse  karşı  birçok ülkede aşı ve  ilaç  geliştirme çalışmaları devam ederken , Çin de salgına  karşı   yeni  bir çözüm bulundu. Çinli  bilim insanları   Koronavirüs  enfeksiyonunun çaresinin insan vücudunda olduğunu belirtti.

MONOKLONAL ANTİKOR KORONAVİRÜSÜ ENGELLİYOR

Çinli  Bilim   insanlarından  oluşan bir ekibin insan vücudunda bulunan ve  Koronavirüs  enfeksiyonunu engelleyebilen monoklonal antikoru bulduğu belirtildi.

Nature dergisinde yer alan bir raporda Çinli  Bilim   insanlarından  oluşan bir ekibin  Koronavirüs  enfeksiyonunu engelleyebilen , ilgili ilaçların ve aşıların geliştirilmesi için kullanılabilecek iki insan monoklonal antikoru keşfettiği belirtildi.

ANTİKORLAR FARELER ÜZERİNDE BAŞARI GÖSTERDİ

Capital Tıp Üniversitesi , Çin Bilimler Akademisi altındaki Mikrobiyoloji Enstitüsü ve Tianjin Biyoteknoloji Enstitüsü de dahil olmak üzere pek çok Çinli  Bilim  insanının yer aldığı belirtilen araştırmada fareler üzerinde yapılan deneylerin , antikorların akciğerlerdeki virüs yükünü azaltabildiği de ifade edildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =