Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  vaka   sayısı   100   bini  geçti. Dünyada salgından en çok etkilenen 11'inci ülke olan Hindistan'da virüs dolayısıyla hayatını kaybedenlerin  sayısı  ise 3 bin

haber7
0

NDTV kanalının haberine göre ,  Hindistan  da salgından en çok etkilenen Maharaştra eyaletinde  vaka   sayısı  33 bin 53 e yükselirken , bu eyaleti 11 bin 379  vaka  ile Gucerat , 11 bin 224  vaka  ile Tamil Nadu izledi. 

Başkent Yeni Delhi ve çevresindeki bölgeleri içerisine alan Ulusal Başkent bölgesinde Kovid-19  vaka   sayısı  10 bin 54 oldu.

Öte yandan , Cammu Keşmir bölgesinde Kovid-19  vaka   sayısı  1183 e yükselirken , salgın dolayısıyla 13 kişi yaşamını yitirdi.

- Sokağa çıkma yasağı ay sonuna kadar uzatılmıştı

Hindistan’da yeni tip koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle sokağa çıkma yasağı dün bir kez  daha  uzatılmış ancak eyaletlere , kısıtlamalara tabi olan bazı ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesiyle ilgili  daha  fazla karar hakkı verileceği belirtilmişti.

İçişleri Bakanlığından dün yapılan açıklamada , ülke genelinde halihazırda uygulanan sokağa çıkma yasağının 31 Mayıs’a kadar uzatıldığı belirtilmiş ve bugünden itibaren yürürlüğe girecek yeni karara göre , hava yolu ve metro seferlerinin yapılmayacağı , eyaletler arası tren seferlerinin ise bazı kısıtlamalarla süreceği ifade edilmişti.

Sokağa çıkma yasağı süresince okullar , oteller , restoranlar , dini , siyasi ve kültürel faaliyetlerle ilgili toplanma alanları kapalı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =