Hindistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  vaka   sayısı   100   bini  geçti.

haber7
0

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre , Hindistan’da  vaka   sayısı   100  bin 340’a ulaştı.

Dünyada salgından en çok etkilenen 11 inci ülke olan  Hindistan  da virüs dolayısıyla hayatını kaybedenlerin  sayısı  3 bin 155’e yükseldi.

NDTV kanalının haberine göre ,  Hindistan  da salgından en çok etkilenen Maharaştra eyaletinde  vaka   sayısı  33 bin 53 e yükselirken , bu eyaleti 11 bin 379  vaka  ile Gucerat , 11 bin 224  vaka  ile Tamil Nadu izledi. 

Başkent Yeni Delhi ve çevresindeki bölgeleri içerisine alan Ulusal Başkent bölgesinde Kovid-19  vaka   sayısı  10 bin 54 oldu.

Öte yandan , Cammu Keşmir bölgesinde Kovid-19  vaka   sayısı  1183 e yükselirken , salgın dolayısıyla 13 kişi yaşamını yitirdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AY SONUNA KADAR UZATILMIŞTI

Hindistan’da yeni tip  koronavirüs  vakalarında görülen artış nedeniyle sokağa çıkma yasağı dün bir kez daha uzatılmış ancak eyaletlere , kısıtlamalara tabi olan bazı ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesiyle ilgili daha fazla karar hakkı verileceği belirtilmişti.

İçişleri Bakanlığından dün yapılan açıklamada , ülke genelinde halihazırda uygulanan sokağa çıkma yasağının 31 Mayıs’a kadar uzatıldığı belirtilmiş ve bugünden itibaren yürürlüğe girecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =