Normalleşme sürecinde bir çok kısıtlama gevşetilirken  Sitelerdeki  havuz ve sosyal alanların açılıp açılmayacağı ise netlik kazanmadı. Bir yanda aidat veren site sakinleri , diğer yanda sağlıklı karar vermeye ç

haber7
0

Yaz aylarının gelmesi ve  koronavirüs  salgınının etkisini kaybetmeye başlamasıyla birlikte hem tatil planları , hem de günlük yaşamdaki bazı aktiviteler sıkça tartışılmaya başlandı.

Havuzlu sitelerde yaşayanlar , sahillerin çok kalabalık olabileceği endişesiyle yaz mevsimini kendi sitelerindeki havuzda geçirmeyi planlasa da bu isteğin ne zaman gerçekleşeceği henüz netlik kazanmadı.

SİTELERDE ‘YARI YARIYA’ FORMÜLÜ MÜMKÜN OLMAYABİLİR

 

 

Bina , Tesis ve Enerji Yöneticileri Derneği Başkanı  İsmail Kibici  , Turizm Bakanlığının oteller için yayımladığı yönergelerde özellikle sosyal mesafenin vurgulandığını , şezlongların arasındaki mesafenin açılıp , otellere kabul edilen kişi sayısının yarıya düşürülmesinin tavsiye edildiğini hatırlattı.

Otellerin müşteri sayısını yarıya düşürmesinin mümkün olduğunu belirten Kibici , “Herkesin aynı aidatı verdiği koca bir sitede havuzda yarı sayıda kişiyi nasıl alacağız? Site sakinlerinin hangi saatte kimin gireceği ya da kaç saat içeride kalacağı gibi konularda sorun yaşamaması imkansız” dedi.

SOSYAL MESAFEYİ AYARLAMAK EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN BİRİ

İsmail Kibici , havuza ya da diğer sosyal alanlara alınacak kişi sayısı belirlenebilse bile ‘sosyal mesafe’ sorununun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =