Çorum'un  Osmancık  İlçesi’nde elektrik kontağından çıkan  yangın  sonucu evleri kullanılamaz hale gelen  Maraz   ailesi  yardımseverlerin desteğini bekliyor.

haber7
0

Koyun Baba Mahallesi’nde Özpetek Sitesi 2. katta bulunan Ergün Maraz’a ait dairede ramazan ayının 3. günü saat 10.30 sularında elektrik kablosundan kaynaklandığı öğrenilen bir  yangın  çıktı. Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nün müdahalesi sonucu söndürülen  yangın  sonrası ev kullanılamaz hale gelirken , Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ,  Osmancık  Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile yaralarını sarmaya çalışan 6 kişilik  Maraz   ailesi  , yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Çıkan yangından dolayı oluşan sıkıntıları anlatan baba Ergün  Maraz  , yangının çıkış nedenini televizyon kablosunun yanması ile başladığını belirterek , "3 , 6 , 9 ve 12 yaşlarında 4 çocuk babasıyım. Gemici Mahallesi’nde fırıncılık yapıyorum. Ramazan’ın 3. günü saat 10.30 sularında evimin yandığını arkadaşımın aramasıyla öğrendim. Yangının çıkma nedeni televizyonun arkasında bulunan fişin yanması.  yangın  daha sonra televizyonu patlaması ile büyüyor. Alevler televizyondan koltuğa , koltuktan ise perdeye sıçrıyor ve evin büyük bir bölümü yanıyor. İtfaiye erlerinin müdahalesi sonucu  yangın  söndürüldü , kullanılabilir eşyalar kurtarıldı.

"DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR"

Yangın sonrası kaymakamlığımız 2 bin lira maddi para yardımın da bulundu , belediyemizde elektrik tesisatını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =