Maskesiz   sokağa  çıkma yasağı getirilen il  sayısı   Bolu  ve Gümüşhane'nin de katılmasıyla 26'ya yükseldi. Kurala uygun hareket etmeyenler hakkında yasal işlemlerin yapılacağı açıklandı.

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülke genelinde birçok ilde kısmi ve genel alınan  maske  takma zorunluluğuyla ilgili karar  Gümüşhane  ve  Bolu  da da alındı.

VALİLİK AÇIKLADI

Bolu Umumi Hıfzıssıhha Meclisi , Vali Ahmet Ümit Başkanlığı nda toplandı.  Bolu  Valiliği Abant Toplantı Salonu nda video konferans ile gerçekleştirilen toplantıda , koronavirüs tedbirleriyle ilgili yeni kararlar alındı.  Bolu  Valiliği nden yapılan açıklamada ,  sokağa   Maskesiz  çıkmanın yasaklandığı duyuruldu.

KURALA UYMAYANLARA İŞLEM YAPILACAK

Açıklamada , "Kontrollü sosyal yaşam süreci kapsamında il ve ilçelerimizin tamamında , tüm vatandaşlarımızın ikametleri dışında bulunacakları tüm alanlarda ağız ve burunu kapatacak şekilde standartlara uygun  maske  takmalarına , aynı şekilde belirtilen yerlerde sosyal mesafe kurallarına uyarak kalabalık ortamlar oluşturulmadan hareket edilmesine , güvenlik kuvvetleri , zabıta ve diğer denetim ekipleri tarafından uygulamanın etkin şekilde denetlenmesine , kurala uygun hareket etmeyenler hakkında yasal işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

DÜN GÜMÜŞHANE DE LİSTEYE DAHİL OLDU

Gümüşhane Valiliği nden yapılan yazılı açıklamada da il ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =