Koronavirüse karşı tüm uyarılara rağmen akılalmaz bir olay daha yaşandı. Muş’ta bir aile tarafından düzenlenen 20 kişilik  iftarda  13  kişiye  koronavirüs bulaştığı tespit edildi

haber7
0

Konuyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulunan  Muş  Valisi İlker Gündüzöz , kentte bir  ailenin   verdiği  20 kişilik  iftar  yemeğinde 13  kişiye   koronavirüs  bulaştığının tespit edildiğini bildirdi.

İHA nın haberine göre , virüsü kapan vatandaşların tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığını belirten Gündüzöz , “Salgın hala sürmektedir. Bu zorlu zamanlarda gerek normalleşme süreci , gerek Ramazan Bayramı , gerekse ısınan havalar bu hastalıkla mücadele kapsamında önümüzde dikkatli olmamızı gerektiren zorlu süreçler olarak durmaktadır.” dedi.

"VATANDAŞLARIN DIŞARIYA GEREKMEDİKÇE ÇIKMAMASI GEREKİYOR"

Vatandaşların gerekmediği müddetçe dışarı çıkmamalarını ve çıktıkları takdirde maske takmalarının son derece önemli olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz , “Bu bağlamda tüm vatandaşlarımızın dışarıya gerekmedikçe çıkmaması , çıktığı zaman maske takması , sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi , gerek Ramazan Ayı’nda gerekse Ramazan Bayramı’nda hiçbir şekilde misafir ağırlamaması ve misafirliğe gitmemesi önem arz etmektedir.

Bu hastalığa karşı mücadelede tek bir kişinin dikkatli olması yeterli olmayacaktır; herkesin bu kurallara uyması virüsün toplumdan süzülmesi için önemlidir. Unutmayalım ki; dikkatsiz davranan tek bir kişi bu hastalığı onlarca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =