Almanya  Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle  dünya   çapında   yaptıkları   seyahat   uyarısını  15 Haziran’dan sonra  kaldıracaklarını  söyledi.

haber7
0

Almanya Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  , Alman medyasına yaptığı açıklamada ,  Kovid-19  ile ilgili son gelişmelerin olumlu olduğunu ve bu nedenle yeni kararlar alma arefesinde olduklarını belirtti.

 

Seyahat uyarısı yerine  seyahat  bilgilendirmesi yapacaklarını belirten Mass , "Dünya çapında aldığımız  seyahat   uyarısını  15 Haziran’dan sonra kaldıracağız. Onun yerine  seyahat  bilgilendirmesi vereceğiz. Vatandaşlarımızın hangi ülkeye gidilebileceği , tatilin nerede mümkün olduğu ve ilgili ülkelerde hangi kuralların geçerli olduğu konusunda bilgilendirme yapacağız" ifadesini kullandı.

Mass , bu yılki yaz tatilinin geçmişteki tatillere benzemeyeceğini vurgulayarak , Almanların bu yaz  Avrupa  ülkelerinde yaz tatili yapabilmesini umduğunu kaydetti.

 

Alman Dışişleri Bakanı , bugün  İspanya  ,  İtalya  , Avusturya ,  Yunanistan  , Hırvatistan , Portekiz , Malta , Slovenya , Bulgaristan ve Güney  Kıbrıs  Rum Kesimi ile video konferans yoluyla görüşerek  tatil  imkanlarını ve şartlarını ele alacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =