Dünya Sağlık Örgütü'nün düzenlediği toplantıda konuşan Çin  Devlet   Başkanı   Xi Jinping  , "Koronavirüs salgını konusunda başından beri açık , şeffaf ve sorumlulukla hareket ettik. Salgın

haber7
0

Dünya Sağlık Örgütü nün (DSÖ) 73. Dünya Sağlık Genel Kurulu toplantısında konuşan Çin  Devlet   Başkanı   Xi Jinping  , yeni tip  koronavirüs  salgını konusunda , "Başından beri açık , şeffaf ve sorumlulukla hareket ettik" dedi.

Kovid-19 salgınında alınan önlemler konusunda bağımsız bir değerlendirme başlatılması çağrısına istinaden ise Xi , "Kovid-19 a küresel yanıtı ele alacak bu kapsamlı değerlendirmenin salgın kontrol altına alındıkta sonra" ve "objektif ve tarafsız bir şekilde yapılması" gerektiğini söyledi.

Xi ,  Kovid-19  çalışmaları için Çin in iki yıl boyunca 2 milyar  dolar  yardımda bulunacağını ve ülkesinde geliştirilecek aşının "küresel kamu yararına" sunulacağını kaydetti.

Toplantıda açılışı yapan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri  Antonio Guterres  ise salgına karşı küresel birlik sorununa dikkat çekti ve salgının "gelişmekte olan ülkelerde daha büyük bir yıkıma yol açacağını" vurguladı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =