Edirne'de bulunan  Selimiye  Camisi'nde düzenlenecek  Kadir   Gecesi   programı  , sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacak.

haber7
0

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm , yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hem ibadet ortamlarında hem de diğer sosyal alanlarda insanların bir araya gelemediğini belirtti.

İnsanların birbirinden uzak durmak zorunda olduğunu dile getiren Üzüm , "Gençlerimiz ve yaşlılarımız evde kalıyor , belirli zamanlarda dışarı çıkıyor. İş hayatında da tedbirler alındı. Biz de camilerde tedbirler alarak ramazan boyunca mukabeleleri canlı yayınlarla vatandaşlarımıza sunduk. Binlerce kişi mukabeleleri dijital ortamda takip etti" diye konuştu.

Üzüm , bu kapsamda  Selimiye   Camisi  nde düzenlenecek  Kadir   Gecesi  programının da İl Müftülüğü sosyal medya hesabından yarın saat 21.30 da canlı yayınla vatandaşlara sunulacağını bildirdi.

"Bir gecede 30 bin kişi çok az camiye nasip olur"

Bu yayınla tüm dünyaya ulaşacaklarını belirten Üzüm , "İnşallah camilerimiz fiziki mesafe korunmak şartıyla ileri zamanlarda da ibadete açılacak. Cenabıhak hem ülkemizi hem de dünyayı ve insanlık alemini bu salgından çabukça kurtarır inşallah" dedi.

Önceki yıllarda  Kadir   Gecesi  nde  Selimiye   Camisi  nde 30 bin kişinin ibadet için bir araya geldiğini anlatan Üzüm , "Bir gecede 30 bin kişi çok az camiye nasip olur. Dolayısıyla  Selimiye  , yarın akşamki  Kadir   Gecesi  ni hüzünlü geçirecek. Çünkü  Selimiye  bir şaheser ve cemaatle dolduğu zaman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =