Erzurum  İl Sağlık Müdürü Bedir , Doğu Anadolu'daki en önemli sağlık projelerinden biri olan  Erzurum   Şehir  Hastanesinin  hizmete  açıldığını duyurdu.

haber7
0

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir , yazılı açıklamasında dün gece itibarıyla Erzurum  Şehir  Hastanesinin  hizmete  açıldığını belirterek "Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizin tüm birimlerini  Şehir  Hastanemize taşıdık ve Bölge Eğitim ve Araştırma  Hastanesi  binamızı kalan tadilatları için yüklenici firmalara teslim ettik." ifadesini kullandı.

Pandemi sonrası planlanmak üzere Palandöken Devlet Hastanesi ile Nenehatun Kadın Doğum hastanelerinin mevcut yerlerinde hizmet edeceğini açıklayan Bedir , Mareşal Çakmak Devlet Hastanesinin ise pandemi izolasyon  Hastanesi  olarak faaliyetini sürdüreceğini belirtti.

Emeği geçenlere teşekkür

Bedir ,  Şehir  Hastanesinin kente kazandırılmasında başta eski Sağlık Bakanı Prof. Dr.  Recep Akdağ  olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek "Şehir Hastanemizin A blok kısmı acil servis , ameliyathane , yoğun bakımlar , B ve C bloklar poliklinikler ve yataklı servisler , D blok ise pandemi bloku olarak  hizmete  açılmıştır. Pandeminin başlangıcından beri şehrimizi çok rahatlatan bu eşsiz güzellik  Erzurum   Şehir   Hastanesi  , şehrimize ve bölge insanına hayırlı hizmetlere vesile olur." ifadesine yer verdi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =