CHP  , Adana'da  Vefa   Destek   ekibine  saldırıya sahip çıktı. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan  Salıcı  , tutuklanan CHP'li gençlik kolları başkanı için , "Eren , CHP'nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir

haber7
0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan  Salıcı  ,  Adana  da bir otelde düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini belirtti.

 

 

Olayın ilk andan itibaren doğruların ortaya çıkması için teşkilatlarının önemli bir mücadele yürüttüğünü ifade eden  Salıcı  ,  Yüreğir  Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Salıcı , "Şu çok açık , Eren kardeşimiz  Vefa  grubuna gönüllü  Destek  veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde , salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları  Vefa  grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara , devlet görevlilerine de  CHP  li gençler , belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor." diye konuştu.

 

 

"Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız , herhangi bir anlayışımız yok." ifadesini kullanan  Salıcı  , "Eren ,  CHP  nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz" dedi.

Toplantıya Eren in ailesi ile  CHP  li bazı milletvekilleri ve belediyeyi başkanları katıldı.

CHP GENÇLİK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =