Dünya , Kovid-19'un pençesinden kurtulmaya çalışırken , Yemen'de içler acısı bir durum yaşanıyor. İngiliz Sky News'in ulaştığı görüntülerde ülkede toplu mezarlar kazıldığı gör

haber7
0

İngiliz Sky News televizyonu , 6 yıldır iç savaşın gölgesinde büyük acıların yaşandığı  Yemen   deki  yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) akıbetini ortaya koyan bir haber yayınladı. Mark Stone imzalı ve "Koronavirüs ,  Yemen  i dünyadaki tüm haritalardan silecek" başlıklı haberde ,  Yemen   deki  Birleşmiş Milletler (BM) Mülteci Dairesi Başkanı Jean-Nicolas Beuze ile videolu bir görüşme gerçekleştirildi.

"PANDEMİ SEBEBİYLE YARDIM KURULUŞLARI BÖLGEYİ TERK EDİYOR"

Kovid-19 un  Yemen  için yıllardır süren iç savaştan daha yıkıcı olacağını söyleyen  BM  yetkilisi , ülkedeki vaka sayılarının hızla arttığını ve insani yardım kuruluşlarının bu sebeple ülkeyi terk ettiğini söyledi.

"YETERİ KADAR TEST İMKANI YOK"

İç savaş nedeniyle sağlık kuruluşlarının yok edildiğini hatırlatan Beuze , "Koronavirüs yayılımını takip etmek buradaki sağlık çalışanları için çok zor. Yeteri kadar testimiz yok. Burada insanlar dang humması ,  sıtma  ,  kolera  gibi diğer birçok nedenden de ölüyor" ifadelerini kullandı.

"KORONAVİRÜS ,  Yemen  DEKİ DEVENİN SIRTINI KIRAN  saman  OLABİLİR"

Yemen de insanların bağışıklık sistemlerinin çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =