Almanya  Dışişleri Bakanı Heiko Maas , koronavirüs salgını nedeniyle dünya çapında yaptıkları  seyahat  uyarısını 15 Haziran’dan  itibaren  sonlandıracaklarını açıkladı.

haber7
0

Seyahat  uyarısı  yerine  seyahat  bilgilendirmesi yapacaklarını belirten Mass , "Dünya çapında aldığımız seyahat uyarısını 15 Haziran’dan sonra kaldıracağız. Onun yerine  seyahat  bilgilendirmesi vereceğiz. Vatandaşlarımızın hangi ülkeye gidilebileceği , tatilin nerede mümkün olduğu ve ilgili ülkelerde hangi kuralların geçerli olduğu konusunda bilgilendirme yapacağız." ifadesini kullandı.

Mass , bu yılki yaz tatilinin geçmişteki tatillere benzemeyeceğini vurguladı. Ve bu yaz Avrupa ülkelerinde yaz tatili yapabilmesini umduğunu kaydetti. Alman Dışişleri Bakanı , bugün İspanya , İtalya , Avusturya , Yunanistan , Hırvatistan , Portekiz , Malta , Slovenya , Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile video konferans yoluyla görüşerek tatil imkanlarını ve şartlarını ele alacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =