Osmaniye'de jandarma tarafından düzenlenen operasyonla  yakalanan  , terör örgütü  El Kaide   üyesi  Lübnan uyruklu H.A.M. (36) , tutuklandı.

haber7
0

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı , çatışma bölgeleri ile irtibatlı olarak faaliyet gösteren kişilerin tespitine yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda , Afganistan-Pakistan sınırında 2006-2011 yıllarında El  Kaide  silahlı terör örgütü içerisinde üst düzey silah , bomba , füze eğitimi almış olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen ve 2011 yılında yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptığı belirlenen Lübnan uyruklu H.A.M. , Bahçe ilçesi yakınlarındaki bir dinlenme tesisinde , düzenlenen operasyonla yakalandı.

Jandarmadaki sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen H.A.M. , 17 Mayıs günü çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak  Osmaniye  T Tipi Kapalı Cezaevi ne konuldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =