Antalya'da , dün 43 derece ile kırılan mayıs ayı  sıcaklık  rekorunun  ardından  bugün hava sıcaklığı 40 derece ölçüldü. Güneşten korunmak isteyenler , şemsiyeyle önlem alırken , perşembeden itibaren

haber7
0

Türkiye de , perşembe gününden itibaren Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımı etkili oluyor. Buna bağlı olarak hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyrediyor.  Meteoroloji  4 üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre , kentte dün ölçülen en yüksek  sıcaklık  , 43 derece oldu.

İlk olarak 1929 yılında yapılan ölçümlere göre ,  Antalya  da son 91 yılın mayıs ayı  sıcaklık  rekoru kırıldı.

HORTUMLA SERİNLEDİLER

Meteoroloji verilerine göre , kentte bugün de hava sıcaklığı 40 derece ölçüldü. 4 üncü Bölge Müdürlüğü önünde rekor  sıcaklık  değerlerini gören bazı kişiler , ekranın fotoğrafını çekti. Öğle saatlerinde sıcaktan bunalan bazı kişiler ise serinlemek için farklı yöntemlere başvurdu. Güneşten korunmak için şemsiye kullananlar görülürken , güneş altında çalışan işçiler ise serinlemek için hortumla yüzlerini yıkadı.

Meteoroloji 4 üncü Bölge Müdürlüğü nün verilerine göre , hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren mevsim normallerine dönmesi bekleniyor. Kentte 22 Mayıs Cuma günü hava sıcaklığının 26 dereceye düşmesi beklenirken , cumartesi günü ise yağış ihtimali olduğu belirtildi.

Meteoroloji den yapılan açıklamada , “21 Mayıs Perşembe gününden itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinden itibaren başlayacak serin ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =