Yüreğir'de Vefa Destek ekibine düzenlenen saldırıyla ilgili Haber7'ye açıklamalarda bulunan  Adana   Milletvekili  Mehmet Şükrü  Erdinç  , dikkat çeken ifadeler kullandı. Adana'daki tek AK Partili bel

haber7
0

AK Parti  Adana   Milletvekili   Mehmet Şükrü Erdinç  ,  Yüreğir  de Vefa Sosyal Destek Grubuna yapılan saldırıyla ilgili Haber7 ye açıklamalarda bulundu. Erdinç in açıklamaları şöyle:

 

 

"14 Mayıs Perşembe günü saat 22.00 sularında  Yüreğir  Kaymakamlığı önünde pandemi süreci dolayısı ile vatandaşlarımıza yardım hazırlığı yapan ve Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün bizzat başında bulunduğu Vefa Sosyal Destek Grubuna;  CHP   Yüreğir  ilçe gençlik kolları başkanının başını çektiği bir grup tarafından  saldırı  gerçekleştirilmiştir.

Kalabalık bir grup tarafından yapılan fiziki ve sözlü saldırıya engel olmaya çalışan koruma polisi grup tarafından darp edilmiştir. Olay yerine intikal eden polis ekipleri saldırıyı gerçekleştirenleri gözaltına almıştır. 

 

 

CHP LİLER İNKAR YOLUNA GİTTİ

Saldırıyı gerçekleştirenleri organize eden kişinin  CHP   Yüreğir  ilçe gençlik kolları başkanı olduğu anlaşılması üzerine  CHP  il başkanı , Milletvekilleri ve yöneticileri organize bir şekilde olayı inkar yoluna gitmiş; “Gençlik Kolları Başkanı ve ailesinin yapılan çalışmayı merak edip soru sormak için oraya gittiklerini ve kendilerinin saldırıya uğradığını” iddia etmişlerdir.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =