Kanada  Hava Kuvvetleri'ne bağlı askeri akrobasi ekibi Snowbirds'e ait  gösteri  uçağının düşmesi sonucu 1 pilot hayatını kaybetti.

haber7
0

Kamloops kentinde  Kanada  Hava Kuvvetleri ne ait askeri akrobasi ekibi Snowbirds e ait bir gösteri uçağının koronavirüs salgını ile mücadeleye destek kapsamında yaptığı gösteri uçuşunda kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğü açıklandı.

Kanada Silahlı Kuvvetleri tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada kazada pilotun hayatını kaybettiği , 1 mürettebatın da ağır yaralandığı bildirildi. Federal Savunma Bakanı Harjit Sajjan da kaza nedeniyle derin üzüntü duyduğunu ifade etti. Kazanın etkisiyle bölgede bulunan bir evin de yandığı aktarıldı.

Söz konusu kazanın Snowbirds ekibinde yaşanan ikinci kaza olduğu belirtildi. Geçtiğimiz Ekim ayında ekipte yer alan jetlerden biri , Atlanta daki bir gösteriden önce kaza yapmış , pilot atlayarak kurtulmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =