Otellerin  2020  turizm  sezonunda hizmet verip vermeyecekleri ile ilgili bir anket çalışması gerçekleştirildi. Yaklaşık 2000 otelin katıldığı ankette , Türkiye genelindeki tesislerin yüzde 63'ünün şu an faal

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınının etkileri yavaş yavaş azalmaya başladı. Pandeminin , Türkiye turizmine de etkisi fazlasıyla büyük oldu. Geçtiğimiz günlerde Kültür ve  turizm  Bakanlığı , konaklama tesisleri için normalleşme sürecine ilişkin bir genelge yayınlamıştı.

Genelgenin ardından  Otellerin  2020 sezonunda hizmet verip vermeyecekleri ile ilgili bir araştırma gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2000 konaklama tesisin katıldığı ankette , Türkiye genelindeki tesislerin yüzde 63 ünün şu an faal olduğu ya da faaliyete geçmeye hazırlandığı , yüzde 34 ünün ise hizmet verme konusunda kararsız olduğu ortaya çıktı.

KONAKLAMA TESİSLERİNİN YÜZDE 43 Ü HAZİRAN AYINDA FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAK

Buna göre faaliyete geçecek olan konaklama tesislerinin yüzde 8 i mayıs ayında , yüzde 43 ü haziran ayında , yüzde 2 si ise temmuz ayında misafir ağırlamaya başlayacak.

Neredekal.com tarafından düzenlenen ankete katılan konaklama tesislerinin yüzde 34 ü ise  hizmete  geçip geçmeyecekleri konusunda kararsızlıklarını sürdürüyor. Ağırlık kazanan görüş ise küçük ve butik  Otellerin  yüzde 80-85’inin 2020 sezonunda misafir ağırlamaya devam edeceği yönünde. EN FAZLA TESİS YOĞUNLUĞU OLAN BÖLGELER DATÇA , MARMARİS VE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =