Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil  Karaismailoğlu  , “Kara ve havayolu alt yapısını tamamladık. Demiryolu eksiğimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte ona ağırlık vereceğiz” dedi.

haber7
0

Bakanlığının yeni döneme ilişkin projelerini anlatan  Karaismailoğlu  , şu bilgileri verdi: “Ülkedeki karayolu alt yapısını tamamladık. Havayolu alt yapısı da tamamlandı. Bir de demiryolu eksiğimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte demiryollarına ağırlık vereceğiz. Şu an 12 bin kilometre ağımız var. Bin 200 kilometre hızlı tren ağını 5 bin 500 kilometreye çıkardığımızda 17 bin kilometre ağ ile iskelet oluşmuş olacak. Ardından özellikle sanayi bölgelerine kılçık hatlar atıp , ekonomik gücü yük taşımacılığı ile birleştireceğiz.”

MİLLİ SİNYALİZASYON

Türkiye’nin ulaştırmada avantajlı bir ülke olduğunu , 2-3 saatlik bir uçuşla 1 ,7 milyar insana ulaşılabildiğini belirten  Karaismailoğlu  , sinyalizasyonda da bir millileştirme hamlesi içinde olduğumuzu , hem hızlı demiryolu , hem de şehir içi hatlarda ciddi bir atılıma içine girildiğini söyledi.  Karaismailoğlu  , 4 ,5 G’den 5 G’ye geçiş konusunda da çalışmaların devam ettiği bilgisini verdi.

UÇAKTA , TRENDE DÜZEN DEĞİŞİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil  Karaismailoğlu  , koronavirüs salgınının ardından milletin yaşantısının değişeceğini , bakanlık olarak da buna hazır olduklarını söyledi. Salgın sonrası uçaklarda oturma düzenine ilişkin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =