AK Parti  Ankara  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili  Fatih   Ünal  ,  Ankara  Büyükşehir  Belediye  Başkanı Mansur Yavaş’a mazereti bırakıp artık iş yapması çağrısında bulundu.  Ünal  , “Belediye ba

haber7
0

AK Parti  Ankara  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili  Fatih  Ünal , Mansur Yavaş’ın hem bir yıllık performansını hem de son günlerde kamuoyuna yönelik yaptığı algının gerekçelerini anlattı. Ünal özetle şunları söyledi:

UFUKSUZ YÖNETİM

Belediye başkanlığı yaptığı 1 yıllık dönemde ‘100 günlük , 200 günlük icraatlarım’ diyerek sunumlar yapmıştır. Hep ön plana çıkardığı söylem ‘tasarruf ettik , belediyeyi kâra geçirdik’ olmuştur. Millete hizmet etmez , Ankaralıların yaşamını kolaylaştırmaz , hizmet üretmezsen tabii ki tasarruf edersin. Ama buna tasarruf demezler , beceriksiz ve ufuksuz yönetim derler.  Belediye  başkanlığı  makamı   ağlama   makamı  değildir. Elindeki parayı ve ekibi iyi yönetme makamıdır.

KASABA KOVBOYLUĞU

Mansur Bey belediyeyi yönetemediği gibi  Belediye  meclisini de idare edememekte. Ona-buna bağırarak , ‘sen sus’ diyerek , adeta kasaba kovboyluğu yaparak meclis idare edilmez. Meclise projelerini getireceksin , güzel izahatlar yapacaksın. Meclis üyeleri de bu gayretli , hizmet üretmeye çalışan başkana ‘Biz de omuz verelim’ der.

HER TOPLANTIDA BORÇLANMA İSTİYOR

Maalesef ne bir icraat var , ne de bir hizmet var. Bir yıl sonra gördük ki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =