Yazın gelmesiyle birlikte Kuzey Yarım kürede yer alan ülkelerde tatil hazırlıkları baladı. Koronavirüs salgının her gün on binlerce can almasına rağmen insanların tatil için sordukları ''koronavirüs de

haber7
0

Koronavirüs salgını (Kovid-19) salgını nedeniyle katı tedbirler alan ülkeler , vaka ve ölüm sayılarının düşmesiyle beraber normal hayata dönüş için alınan tedbirleri gevşetme kararı aldı. Türkiye de , kademeli olarak  Koronavirüs  tedbirlerini gevşetme kararı alan ülkelerden biri.

 

 

İÇ TURİZM 28 MAYIS TA BAŞLAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy un iç turizmin 28 Mayıs ta başlayacağını duyurmasının ardından vatandaşlar tatil planları yapmaya başladı. Normalleşme planı çerçevesinde açılacak olan oteller ve işletmeler  Koronavirüs  tedbirlerine uygun bir şekilde düzenlenecek. Vatandaşlar ise "Denize ve  havuza   girmek  ne kadar güvenli?  Denize  girilirse  Koronavirüs  bulaşır mı?" sorularının yanıtlarını merak ediyor. Yapılan araştırmalar tüm bu soruların yanıtı oldu.

 

 

VİRÜSÜN DENİZ VE  havuz  SUYUNDAN BULAŞMA İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜK

Yapılan araştırmalara göre koronavirüsün  Deniz  ve  havuz  suyundan bulaşma ihtimalinin çok düşük olduğu ortaya çıktı.  Deniz  suyundaki tuzun koronavirüsün bulaşması için elverişli ortamı sunmadığı ortaya çıktı. Havuzlar için ise başta klor ve dezenfektan özellikli maddeler virüsü etkisiz hale getirebilir.

Yine de  Koronavirüs  salgınının tüm dünya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =