Gümüşhane'de Vali  Kamuran Taşbilek  başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu il genelinde 18 Mayıs tarihinden itibaren  maske  takılmasını zorunlu hale getirdi. Toplantıda ayrıca 18-19 Mayıs tar

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülke genelinde birçok  ilde  kısmi ve genel alınan  maske  takma zorunluluğuyla ilgili karar  Gümüşhane  de de alındı.

Vali  Kamuran Taşbilek  başkanlığında bugün olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 2020/5-9 numaralı kararıyla il genelinde  sokağa  çıkan veya çıkması zorunlu olan herkesin 18 Mayıs pazartesi gününden itibaren  maske  takmasının zorunlu olmasına karar verdi.

Karara göre  maske  sağlık otoritelerinin önerdiği şekilde burun , ağız ve çeneyi tamamen kapatacak şekilde kenarlardan hava geçişine izin vermeyecek şekilde takılacak. Kararın uygulamaya girmesiyle birlikte Polis , Jandarma ve Zabıta tarafından gerekli bilgilendirme , eğitim ve denetim faaliyetlerinin yoğun bir şekilde sürdürülmesi , uygulamanın il genelinde aktif katılımla gerçekleştirilmesi için tüm kurum ve kuruluşların gerekli desteği sağlamasına , il genelinde yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yoğunluğunun fazlalığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması durumunda zabıta ve kolluk kuvvetleri tarafından yoğunluğun oluşabileceği çarşı , cadde , sokak gibi bölgelerde gerekli olan bütün tedbirlerin alınmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınabilmesi için il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 18-19 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =