10. sınıf öğrencisi  Ayşenur  Doludağ'ın inek  otlatırken   EBA   canlı   derse  katılması ile ilgili sosyal medyaya düşen görüntüleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kadrajından kaçmadı.  Bakan  Sel

haber7
0

İnek  otlatırken   EBA   canlı   derse   katılan  Manisa Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Proje Okulu) 10. sınıf öğrencisi  Ayşenur  Doludağ’ın o anları Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk  tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Paylaşım kısa sürede çok sayıda beğeni topladı.

Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk  sosyal medya hesabından  Ayşenur  Doludağ’ın EBA’ya yansıyan inek  otlatırken  çekilen fotoğrafıyla birlikte şu ifadeleri paylaştı: “Sevgili Ayşenur... Ben de köyde bir yandan inek güder , bir yandan kitap okurdum demek isterdim. Ama bizde inek vardı , kitap yoktu :) Bu imkanların daha fazlası bizim görevimiz , sizin hakkınız. Fakat biz çok şanslıyız ki senin gibi öğrencilerimiz var. Ailene selamlar.”

AYŞENUR AİLESİNE ÇOBANLIK VE ÇİFTÇİLİK YAPARAK YARDIM EDİYOR

Ayşenur Doludağ adlı öğrencinin ailesine çobanlık ve çiftçilik yaparak yardım ettiği aynı zamanda da internet üzerinden öğretmenlerin verdiği  EBA   canlı  derslere tarlasından katıldığı öğrenildi. Balıkesir’in Sındırgı ilçesine bağlı Bayraklı köyünde ikamet eden öğrenci ailesine hayvancılığın dışında salatalık ekerek de diğer 2 kardeşi ile beraber yardımcı oluyor.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =