Somali’de bombalı  yüklü  araç ile yapılan  intihar  saldırısında Mudug Valisi Ahmed Muse Nur ve 3 koruması hayatını kaybetti.

haber7
0

Somali’nin Puntland eyaletinde bulunan Mudug’un merkezi Galkayo kasabasında terör örgütü El  Şebab  tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda Mudug Valisi Ahmed Muse Nur ve 3 koruması hayatını kaybetti. Polis Şefi Mohamed Osman , saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada saldırının bombalı araç ile yapıldığını ve  intihar   saldırısı  olduğunu aktardı. Polis Şefi ,  bomba  yüklü aracın valinin bulunduğu araca çarparak , kendisini patlattığını açıkladı. Şef ,  saldırı  sonucu araçta bulunan Mudug Valisi ve 3 korumasının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Terör örgütü El  Şebab  saldırıyı üstlenirken , El  Şebab  Sözcüsü Abdiasis Abu Musab ,  saldırı  hakkında açıklama yaptı. Sözcü , “Bomba yüklü araç ile gerçekleştirdiğimiz  intihar  saldırısında Mudug Valisi Ahmed Muse Nur ve 3 korumasını öldürdük” dedi.

Öte yandan Somali’de 29 Mart tarihinde Nugal Valisi de benzer bir suikast girişimi sonucu hayatını kaybederken , yapılan saldırıyı kimse üstlenmemişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =