Siirt'in Eruh ilçesi Gabar kırsalında düzenlenen operasyonda 3 teröristin , güvenlik korucusu Reşit Koçak'ın şehadetinin birinci yıl dönümünde ve  şehit   edildiği   yerde   etkisiz   hale  getirildiği b

haber7
0

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre , Gabar kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca terör hedeflerine yönelik devam eden hava destekli operasyonda , 3 teröristin  etkisiz   hale  getirilmesiyle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ın yönettiği operasyonda , Gabar ve Yassıdağ (Çırav) bölgelerinde yer alan Tünekpınarı Salamuk Tepe de 3 teröristin , 17 Mayıs 2019 da şehit olan güvenlik korucusu Reşit Koçak ın şehadetinin birinci yılında ve aynı noktada  etkisiz   hale  getirildiği öğrenildi.

ŞEHİDİN EŞİNE MÜJDEYİ "HİLMİ PAŞA" VERDİ

İl Jandarma Komutanlığından bir ekip , Şehit Koçak ın eşi Şükrüye Koçak ve 2 çocuğunu evinde ziyaret etti.

Ekipler , Koçak ın şehadetinin birinci yılı nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette , şehidin eşi Şükrüye Koçak ı , Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve eşi Hülya Dörtkol Atabay ile cep telefonuyla görüştürdü.

Tuğgeneral Atabay , Koçak a , eşinin  şehit  düşürüldüğü noktada 3 teröristin daha  etkisiz   hale  getirildiği bilgisini paylaştı.

Koçak da eşinin silah arkadaşlarına teşekkür ederek , "Bu sabah haberi duydum , çok sevindim. Bu Rabbimin bir ikramıdır. Rabbim her daim sizi ve vatanımız için çalışanları muhafaza etsin." dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =