Karabük’te normalleşme süreci kapsamında tekrar faaliyete başlayan  berber  ve  kuaförlere  Kovid-19  testi  yapıldı.

haber7
0

Korona virüs tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapatılan kuaför ,  berber  ve güzellik salonları 4 gün önce yeniden hizmete başlamıştı. Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Karabük ve ilçelerinde yeniden faaliyet gösteren  berber  ve kuaförlere salgını önlemek amacıyla PCR  testi  zorunlu hale getirildi.

Karabük Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda Berberler ve Kuaförler Odasına bağlı tüm üyelere İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından boğaz ve burun kürü uygulanarak test örnekleri alındı. Örnek alındığı sırada bazı  berber  ve kuaförlerin zor anlar yaşadığı görüldü.

"5-6 SAAT SONRA SONUÇLAR ÇIKACAK"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı , salgındaki riski azaltmak adına Hıffzıssıhha Kurulu kararları içerisinde  berber  ve kuaförlerden PCR  testi  alınmasını zorunlu hale getirdiklerini belirterek , “Bugün Karabük’teki  berber  ve kuaförlerimizi Covid-19 testinden geçiriyoruz. Özellikle  berber  ve kuaförlerin tekrar hizmete girdikten itibaren onların denetimlerini , kontrollerini yapıyoruz ve salgındaki riski azaltmak adına Hıfzıssıhha Kurulu kararları içerisinde  berber  ve kuaförlerimizden PCR  testi  alınmasını zorunlu hale getirdik. Ayrıca Hıfzıssıhha Kurulu kararınca yine  berber  ve kuaför arkadaşlarımızın kendilerine gelen müşterilerin tamamının isimlerini , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =