Ordu  Büyükşehir Belediyesi  Ordu  ilinin ilk yerli türbininin kurulumuna başladı. Farklı birçok alanda hayata geçirdiği projelerle vatandaşların takdirini kazanan  Ordu  Büyükşehir Belediyesi  enerji  alanındaki y

haber7
0

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile kurulan ve Ordu’daki yenilenebilir  enerji  kaynakları üzerinde çalışan  Ordu  Çevre  enerji  Sanayi Ticaret A.Ş ( OREN) 100 KW büyüklüğünde kuracağı türbin ’in montaj çalışmalarına başladı.

TESİSDE TÜKETİLEN ELEKTRİĞİN 3 KATI ELEKTRİK ÜRETECEK

OSKİ bünyesinde hizmet veren İçme suyu arıtma tesisine su taşıyan hatlara kurulumu başlanan türbin hizmete girdiğinde , Altınordu ilçesinde ki arıtma tesisinde ihtiyaç duyulan enerjinin 3 katı kadar elektrik üretimi gerçekleşecek. Bu santralden üretilen fazla elektrik ise Büyükşehir Belediyesine bağlı diğer tesislerin ihtiyaçlarında kullanılacak.

TAMAMI OREN TARAFINDAN PROJELENDİRİLDİ

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla çalışmalarına kısa bir süre önce başlanan ve OREN tarafından projelendirilen mHES türbin tamamı yerli  üretim  olarak hizmet verecek. Hızlı bir tasarım ve  üretim  süreci sonrasında  Ordu  Büyükşehir Belediyesinin  kendi  ihtiyaçlarını karşılayacak hidroelektrik santrali 1 ay içerisinde devreye alınmış olacak.

“KARADENİZ’DE ÖRNEK BİR ENERJİ ÜRETİM BÖLGESİ OLMAYA TALİBİZ”

Bu yatırımla birlikte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =