ASELSAN  iştiraki BİTES tarafından geliştirilen  video konferans uygulaması  yurt içinde BizBize , yurt dışında ise XperMeet ismiyle yola devam edecek.

haber7
0

ASELSAN , kurum çalışanları ve tedarikçileriyle yapılacak  video   konferans  görüşmelerinde Türk mühendislerince  yerli  ve milli olanaklarla geliştirilen uygulamayı kullanacak.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında tüm dünyada kullanımı artan  video   konferans  sistemleri , güvenlik açıkları ve veri kayıpları ile gündeme geliyor. Bu tür uygulamalara alternatif olarak geliştirilen  yerli  çözümler için çalışmalar yoğun şekilde sürerken , şirketler ve kurumlar da bu teknolojileri bünyelerine katmaya yönelik adımlar atıyor.

ASELSAN iştiraki BİTES Savunma , Havacılık ve Uzay Teknolojileri , dünyada yaygın olarak kullanılan kimi uygulamaların kullanıcılarının çalınan verilerinin satışa konulmasıyla gündeme gelen güvenlik ihtiyacına çözüm olması adına XperMeet isimli  video konferans uygulaması  geliştirdi. Türkiye’nin lider savunma ve yüksek teknoloji şirketi  ASELSAN  ise bu arayışlar kapsamında  yerli  ve güvenli  video   konferans  uygulamalarının kullanımına öncülük edecek.

 

Bu alandaki ihtiyaçları için farklı çözümlerden yararlanan  ASELSAN  , BİTES in  yerli   video   konferans  sistemini kullanmaya başladı.

ASELSAN , tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen , uçtan uca şifreleme yöntemi ile maksimum seviyede güvenli iletişim hizmeti sunan uygulamayı tercih etti.

Uçtan uca şifreleme ve SSL sertifikası ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =