Van'ın Özalp ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu'nun aracına yapılan kalleş saldırıdan  yaralı  olarak  Taner Temizel   yaşadıklarını  anlattı. Saldırıda  belediye   çalışanı   Yıldırım Demir  ile Kinyaz Karalıoğlu ş

haber7
0

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Eğribelen Mahallesi ne yardım götüren Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini taşıyan araca dönüş yolunda teröristlerce uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda  yaralı   kurtulan  Temizel , tedavisinin ardından taburcu oldu.

Vücuduna üç mermi isabet eden 29 yaşındaki 2 çocuk babası Temizel , yakınları tarafından Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınarak , Özalp ilçesindeki evine getirildi.

Mahmudiye Mahallesi nde Türk bayraklarıyla donatılan evinde yakınlarının "geçmiş olsun" dileklerini kabul eden Temizel , uzun yıllardır beraber çalıştığı mesai arkadaşı  Yıldırım Demir  i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

- "ALLAH BU SALDIRIYI YAPANLARIN YANINA BIRAKMASIN"

Temizel , AA muhabirine yaptığı açıklamada , olaydan şans eseri kurtulduğunu anlattı.

Vefa Sosyal Destek Grubu olarak mahalleye yardımları ulaştırdıktan sonra şehir merkezine döndükleri sırada silahlı saldırıya uğradıklarını belirten Temizel , "Yardımları götürdükten sonra hain bir saldırıya uğradık. İki arkadaşım  şehit  oldu. Ben de  yaralı  kurtuldum ama arkadaşlarımdan dolayı sevinemedim. Allah bu saldırıyı yapanların yanına bırakmasın." dedi.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin arkadan gelerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =