Almanya’nın farklı kentlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede alınan tedbirler ,  binlerce   kişi  tarafından  protesto  edildi.

haber7
0

Başkent Berlin de Rosa-Luxemburg Meydan’ında , Federal Meclis’in önünde ve Alexander Meydanı’nda Kovid-19 tedbirlerini protesto etmek amacıyla yüzlerce kişinin katıldığı gösteriler yapıldı. 

Göstericiler , üzerinde "Sağlık terörünü durdurun" ve "Korona yanlış alarmı" yazan dövizler taşıdı.

Bu gösterilere aşırı sağcıların katıldığı gerekçesiyle solcu gruplar da karşıt gösteriler düzenledi.

Polis eylemler sırasında sosyal mesafeye uyulması ve 50’den fazla kişinin katıldığı gösterilere izin verilmediği yönünde uyarılarında bulundu. Bazı gösterilere 50 den fazla  kişi  katılınca ve uyarılar dikkate alınmayınca çok sayıda  kişi  gözaltına alındı.

Stuttgart kentinde de geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Kovid-19 önlemlerini  protesto  etmek amacıyla Cannstatter Wasen alanında düzenlenen gösteride 5 bin  kişi  toplandı.

Stuttgart kent yönetimi , geçen hafta 5 bine kadar kişinin katıldığı ve sosyal mesafe kuralına uyulduğu gösterilere izin vermişti.

Gösteriyi düzenleyen Michael Ballweg burada yaptığı açıklamada , eyaletin kısıtlamalarını Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağını ifade etti.

Münih kentinde de Theresienwiese alanında düzenlenen gösteriye  binlerce   kişi  katıldı.

Münih Eyalet yönetimi alanda 1000 kişinin Kovid-19  tedbirlerini   protesto  etmesine izin vermişti ancak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =