İlim camiasının önde gelen müderrislerinden  Ekinci  ''Kalp ,  beden  için ne  kadar   önemliyse  ,  ramazan  da  aylar   içinde  o  kadar  önemlidir. Ramazanı ibadet , sadaka , merhamet ve şefkatle geçirirsek inşallah

haber7
0

Güneydoğu daki ilim camiasının önde gelen müderrislerinden Muhammed  Salih   Ekinci  , Arapça ve Türkçe eserler kaleme almasının yanı sıra Konya daki eğitim müessesinde talebe yetiştirme çalışmalarını da sürdürüyor.

Mardin in Kızıltepe ilçesinin  Alipaşa  köyünde 1953 te dünyaya gelen  Ekinci  , küçük yaştan itibaren dönemin alimlerinden Kur an-ı Kerim , kelam , fıkıh , hadis , usul , belagat ve tasavvuf alanında dersler aldı.

Şeyh Muhammed Arabkendi nin yanında eğitimini tamamlayarak icazet alan ve özellikle sünnetin dindeki yerine ilişkin kitaplar yazan  Ekinci  , Konya nın Selçuklu ilçesi Aydınlık Mahallesi ndeki müessesesinde 1991 den bu yana İslami ilimler alanında talebe yetiştirmeye devam ediyor.

 

 

Ekinci , "Türkiye nin Yaşayan İlim Hazineleri" haber dosyası kapsamında hayat hikayesi , ilmi çalışmaları , İslami ilimlerin önemi , İslam dünyasında son dönemde varlık gösteren şiddet ve terör eğilimli akımlarla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

SORU: "Mübarek ramazan-ı şerif ayı içerisindeyiz , lakin bu yıl farklı bir  ramazan  yaşıyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle Müslümanların çoğunlukla zamanlarını evde geçirdiği bugünler için tavsiyelerinizi ve hislerinizi öğrenebilir miyiz?"

MUHAMMED SALİH EKİNCİ: "Cenabıhak ,  ramazan  ayını en mübarek ay ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =