İzmir'in  Seferihisar  ilçesinde , gazeteci  Fatih  Portakal'ın eşi Armağan  Portakal  tarafından 2015 yılında kurulan çiftlikte , kaçak yapılaşmaya gidildiği şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müd

haber7
0

Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi nde 2015 yılında Fatih  Portakal  ın eşi Armağan  Portakal  adına kurulan Torlak Çiftliği nde bazı yapıların kaçak olduğu şikayeti üzerine ekipler  harekete  geçti. İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri , Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek inceleme başlattı.

Yapılan ilk incelemede , ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından faydalandığı tespit edildi. 2016 yılında yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina , depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı. Fotoğraflarla da tespit edildi. Çiftlikteki incelemeleri tamamlayan ve gerekli işlemleri yapan ekiplerin söz konusu yapılarla ilgili  rapor  hazırlayacağı ifade edildi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =