İstanbul Büyük Şehir Belediyesine bağlı olan İGDAŞ'a vatandaşların isyanı günden güne büyüyor. Şikayette bulunan vatandaşlar doğalgaz kullanmadıkları halde yüksek gelen faturalardan dolayı ve 45 g&uum

haber7
0

Koronavirüs nedeniyle karantina bölgelerinde doğalgaz sayaçlarının ölçülmemesi kararının ardından faturalar için önceki ayların ortalamasının alınması kararı alınmıştı ancak İstanbul da oturan vatandaşların Nisan ve Mayıs aylarında gelen faturaları dudak uçuklattı.

Binlerce kişi tepkisini sosyal medya aracılığıyla karantina bölgesinde olmadıkları halde İstanbul da faturaların neden okunmadığını sorguladı. 

İGDAŞ , TELE-1 VE KRT TV’NİN SPONSORU OLDU

Vatandaşa 1 aylık fatura kesmek yerine 45 gün ile 75 gün arasında fatura kesip , kullanılmamış gazın parasını tahsil eden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin faturalardan topladığı  paraları  ne  yaptığı   ortaya  çıktı.

İGDAŞ’ın muhalif televizyon kanallarına da mali destek verdiği ve  İGDAŞ  ın Ekrem İmamoğlu göreve geldikten sonra TELE-1 ve KRT TV sponsorluk anlaşması  yaptığı  öğrenildi.

 

EPDK DEVREYE GİRDİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu , İstanbul da oturan vatandaşların yoğun şikayetleri üzerine inceleme başlattı ve vatandaşlara “O faturaları ödemek zorunda değilsiniz” çağrısı yapmıştı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz  İGDAŞ  a mevzuata aykırı fatura düzenlemesiyle soruşturma başlatıldığını da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =