23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren  trafik   sigortasında  yeni düzenlemeler yapıldı. Her ay yüzde 1.5 oranındaki  fiyat  artışı yüzde 0.75’e düşürüldü.  sigorta  şirketlerine , sermayele

haber7
0

Hazine ve Maliye Bakanlığı , 23 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren  trafik   sigortasında  , iki önemli değişiklik yaptı. Buna göre  sigorta  fiyatında indirime gidilirken , sermayesi yetersiz olan  sigorta  şirketlerine de  trafik  sigortası satma sınırlaması getirildi.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ,  trafik  sigortası ile ilgili genelge yayımladı. Genelgede , iki önemli değişiklik dikkat çekti. Bunlardan biri ,  trafik  sigortasının fiyatıyla ilgili. Hazine ve Maliye Bakanlığı ,  sigorta  şirketlerinin her ay yasal olarak  sigorta  fiyatına yapıkları zam oranını yarı yarıya düşürdü.

Trafik  sigortasında  tavan  fiyat  uygulaması kapsamında  sigorta  şirketlerine , her ay  sigorta  primlerini yüzde 1.5 oranında arttırma hakkı tanınmıştı. Bu da yıllık yüzde 18’lik artış anlamına geliyordu. Bakanlık , çıkardığı genelge ile aylık  fiyat  artışını yüzde 0.75’e düşürdü.

 

Haziran ayından sene sonuna kadar sigortacılar ,  trafik  sigortası fiyatlarını aylık yüzde 0.75 oranında arttırabilecek. Yeni düzenleme ile 2021 yılında ise bu oran yüzde 1’e çıkacak ve gelecek senenin başından itibaren sigortacılar ,  trafik  sigortası fiyatlarını aylık yüzde 1 oranında arttırabilecek.

SERMAYE KADAR SATIŞ HAKKI

İkinci önemli düzenleme ile de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =