Gaziantep  Valisi , koronavirüs nedeniyle gerçekleştirilen denetimlerde bugüne kadar uygulanan 144.3 milyon TL'lik cezanın ,  Türkiye  genelinde yazılan cezaların  yarısı  kadar olduğunu açıkladı.

haber7
0

Gaziantep Valisi Davut Gül , koronavirüs tedbirleri kapsamında kentte uygulanan denetimlerde bugüne kadar 92.714 kişiye 144.3 milyon TL  ceza  yazıldığını belirtti. Tedbirlerin daha sıkı uygulanmasını isteyen bir vatandaşa cevap veren Gül , ülke genelindeki  koronavirüs  cezalarının yarısının  Gaziantep  te uygulandığını açıkladı.

KENTTE KORONA VAKALARI ARTIYOR

Türkiye geneline oranla  koronavirüs  vakalarında artış yaşanan  Gaziantep  te , denetimlerde uygulanan cezanın da Türkiye de yazılan cezaların yarısını oluşturduğu öğrenildi.  Gaziantep  Valisi Davut Gül ve  Gaziantep  Valiliği nin resmi sosyal medya adresleri üzerinden yapılan açıklamalarda kentte bugüne kadar  koronavirüs  tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan 998 iş yeri 92 bin 714 kişiye  ceza  yazıldığı belirtildi.

"144.3 MİLYON LİRA PARA CEZASI UYGULANDI"

Valilik hesabından 14 Mayıs günü paylaşılan açıklamada , "Covid 19 tedbirleri kapsamında bugüne kadar emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından 998 iş yeri ve 92.714 kişiye toplamda 144.3 milyon TL tutarında idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler devam edecek olup , salgın tehlikesini ortadan kaldırmak için lütfen kurallara uyalım" denildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =