Gaziantep  Valisi Davut Gül , kentte koronavirüs denetimlerinde bugüne kadar 92 bin 714 kişiye 144.3 milyon lira  ceza  yazıldığını bu cezalarında Türkiye'de yazılan cezaların yarısını oluşturduğunu söyledi.

haber7
0

Türkiye geneline oranla  koronavirüs  vakalarında artış yaşanan  Gaziantep  te , denetimlerde uygulanan cezanın da Türkiye de yazılan cezaların yarısını oluşturduğu öğrenildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve  Gaziantep  Valiliği nin resmi sosyal medya adresleri üzerinden yapılan açıklamalarda , kentte bugüne kadar  koronavirüs  tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayan 998 iş yeri 92 bin 714 kişiye  ceza  yazıldığı belirtildi.

144.3 MİLYON LİRA PARA CEZASI UYGULANDI

Valilik hesabından yapılan paylaşımda "Koronavirüs tedbirleri kapsamında bugüne kadar emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından 998 iş yeri ve 92 bin 714 kişiye toplamda 144.3 milyon TL tutarında idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler devam edecek olup , salgın tehlikesini ortadan kaldırmak için lütfen kurallara uyalım." denildi. 

TÜRKİYE DE YAZILAN CEZANIN YARISI ANTEP TE

Vali Gül ise daha sert tedbirler uygulanmasını isteyen bir vatandaşa cevap olarak , "Türkiye’de toplam yazılan cezanın yarısını  Gaziantep  te yazdık. Sizlere büyük iş düşüyor; bu paraları öderken çok büyük sıkıntı çekeceksiniz , lütfen çevremizdeki insanları uyaralım." dedi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =