Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat  Oktay  , Kırıkkale'de kurulan  tesiste   aylık  45  milyon  cerrahi  maske  üretileceğini bildirdi.

haber7
0

Oktay , AA muhabirine yaptığı açıklamada , tüm dünyaya yayılan yeni tip corona virüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde vatandaşların sağlığını korumak , salgını en kısa sürede ve en az kayıpla atlatmak için gerekli tedbirleri vakit kaybetmeden aldıklarını vurguladı.

Kovid-19 salgınının yayılımını önlemek için gereksiz yere sokağa çıkılmamasının , zorunlu olarak çıkılması gerekiyorsa da sosyal mesafe kuralına uyulmasının ve  maske  kullanılmasının önemine işaret eden  Oktay  , "Bu süreçte dünyanın en gelişmiş ülkeleri olarak görülen bazı devletlerin sağlık sistemlerinin ne kadar yetersiz kaldığına , kişisel koruyucu ekipmanlarının tükenmesi sebebiyle neredeyse  maske  savaşı yapacak noktaya geldiklerine şahit olduk. Böyle bir dönemde Türkiye yurt içindeki ihtiyacın karşılanmasının yanında birçok ülkeye de  maske  , tulum ve yüz koruyucu ekipmanlar üreterek gönderdi." dedi.

Oktay , sağlıktan gıdaya kadar hiçbir alanda ve üründe arz sıkıntısının olmadığının altını çizerek "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde salgınla mücadelemizi her alanda başarıyla sürdürüyoruz. Şu ana kadar aldığımız tedbirler sayesinde ne kişisel koruyucu ekipmanların ne de gıda ürünlerinin temininde sıkıntı yaşadık. Bu süreci gün gün , hafta hafta yaptığımız planlamalar , her türlü senaryoya yönelik aldığımız ve almaya devam ettiğimiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =