Almanya’da yaşayan  Türk  vatandaşı Hüsnü Uzun’un  ailesi  oğullarının polis şiddeti nedeni ile öldüğü iddiasında bulundu.

haber7
0

Almanya’nın  Hamburg  kentinde yaşayan 44 yaşındaki Hüsnü Uzun’un  ailesi  oğullarının polis şiddeti sonucu yaşamını yitirdiği iddiasında bulundu.  Acılı  aile , polis hakkında dava açacaklarını belirtirken , 15 yıldır oğullarından ayrı olduklarını ve az görüştüklerini ifade etti. Uzun’un 67 yaşındaki babası  Kerim Uzun  , “15 yıldan beri psikolojik rahatsızlığı olan ama kimseye zararı olmayan oğlum Hüsnü ile ayrı yaşıyorduk.  Hamburg  dışında bir yerde yurtta kalıyordu ama 2 yıl önce Hamburg’daki bir yurda yerleştirilmiş. Kaldığı yurtta olay çıkarttığı için hastaneye gönderilerek kontrol altında tutulmaya başlamış. Oğlum hastaneden beni arayarak para istedi. 4 haftada 2 kez ziyaretine gittim. Para verdim. Oğlum çok sakin ve sessiz birisi. Kendinden başka kimseye zarar vermeyen bir kişiydi” dedi.

Baba Uzun , Çarşamba günü 18.00’de oğlunu ziyarete gittiğini belirterek , “Korona dolayısıyla hemşireler önceden beni içeri almıyorlardı. Bu sefer hemen beni içeri aldılar ve doktoru çağırdılar. Doktor da bugün öğle saatlerinde Hüsnü’nün hastaneden dışarı çıktığını belirterek öldüğünü söyledi ve olayın nasıl olduğunu anlattı. Doktorun anlattığına göre oğlum sokağa çıkmış ve söz dinlememiş. Onlar da polis çağırmışlar. Polisin sözünü de dinlemeyince polis de güç göstermiş. Hastaya güç gösterilemez. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =