ODTÜ Teknokent ATOM ekiplerinden  Quok Games  ,  Repair Master  3D oyunuyla  ABD  listelerinde zirveye çıktı.

haber7
0

Türk oyun geliştiricilerin elinden çıkan oyunların yakaladığı başarılara bir yenisi eklendi.

ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ekiplerinden Quok Games , Repair Master 3D ile  ABD  listelerinde birinci sıraya çıktı.

Quok Games kurucusu Burak Güneş Özgüney yaptığı açıklamada , başlangıçta 3 kişi olan ekibi , Kasım 2018’de ATOM’un bir araya getirmesiyle oluşturduklarını söyledi.

Sonrasında hızlıca bir düzen oluşturup bugüne kadar 30’dan fazla oyun denediklerini ifade eden Özgüney , "Bunların bazılarında potansiyel gördük. Hatta 2’si de yayınlandı ancak hiçbiri şu anki oyunun seviyesine çıkamadı. Bunlar yaşanırken bu yılın başında ekibi 4 kişiye çıkardık." dedi.

Repair Master 3D nin ortaya çıkma öyküsünü anlatan Özgüney , son zamanlarda başarı yakalamış oyunlara bakıldığında , farklı mekanikleri bir çatı altında buluşturduklarının görüldüğünü belirtti. Özgüney , şöyle konuştu:

"İlk başta bir bilgi işlem ofisi vardı aklımızda. Hem yazılımsal hem donanımsal sorunları çözecektik ancak sonra yazılım kısmını istediğimiz gibi oyunlaştıramayacağımızı gördük. Buradan da  oyunu  tamamen donanıma odaklanacak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =