Apple  , spor karşılaşmaları ve konserleri sanal gerçeklik teknolojisiyle canlı olarak yayınlayan NextVR’ı  satın  aldı. Yaklaşık 100 milyon dolarlık  satın  almayla birlikte Apple’ın VR ve AR alanına daha fazla odaklanması be

haber7
0

Apple , sanal gerçeklik teknolojileri şirketi  NextVR  ı  satın  aldı. 2009 yılında kurulan  NextVR  , spor ve eğlence alanında canlı sanal gerçeklik (Virtual Reality , VR) yayınları üretime odaklanan bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Apple tarafından da doğrulanan NetxVR  satın  alması için ne kadarlık bir rakama anlaşıldığı resmi olarak açıklanmadı. Ancak Apple’ın  NextVR  için yaklaşık 100 milyon doları gözden çıkardığı tahmin ediliyor.

Bu arada  satın  almayla birlikte NextVR’ın internet sitesinde de “NextVR  yeni  Bir Yöne Gidiyor” başlığıyla şu mesaj yayınlandı: “Sanal çerçeklikte spor , müzik ve eğlence deneyimleri için bu harika platformu oluşturmada oynadığınız rol için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarımıza ve hayranlarımıza teşekkür ederiz.”

Spor karşılaşmaları , konserler ve benzeri etkinlikleri canlı olarak VR platformu üzerinden sunuyor. Kullanıcılar da kulaklık başta olmak üzere sanal gerçeklik ekipmanları üzerinden bu etkinlikleri canlı olarak uzaktan takip edebiliyor.

BU YIL ÜÇÜNCÜ

NextVR platformu üzerinden sağlanan içeriklere , Facebook’un Oculus u , HTC’nin Vive’si başta olmak üzere Sony ve Lenovo gibi markaların sanal gerçeklik cihazları ile erişilebiliyor.

NextVR , Apple’ın ses teknolojisine odaklanan İrlandalı bir girişim olan Voysis ve popüler bir hava ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =