Malatya'da , 3 berbere yapılan 'Covid-19' testinin sonucu pozitif çıkarken ,  koronavirüs  tedbirleri kapsamında iş yerleri kapatıldı.

haber7
0

Koronavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında geçici süreliğine kapatılan kuaför , berber ve güzellik salonları , 11 Mayıs itibarıyla tedbirlere uyularak , yeniden açıldı.  Malatya  da koronavirüs şüphesi üzerine hastaneye başvuran 3 berberin Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine 3 berber dükkanı da tedbir amacıyla kapatıldı.

Malatya Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli nin konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Görevleri nedeniyle halkla yakın temas halinde olan berberler , kuaförler ve güzellik salonlarında çalışan personele yönelik virüs taraması gerçekleştiriyoruz. İlimiz genelinde yaklaşık bin adet berber , kuaför ve güzellik salonunda çalışanların tümüne tarama yapmayı planlıyoruz. Ekiplerimiz ilimizin tamamında yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Berber , kuaför ve güzellik salonlarında çalışanların taramalarını en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Pozitif bir çalışan  tespit  edildiğinde temas ettiği kişilere ulaşabilmek için; müşterilerin berber , kuaför ve güzellik salonlarına gittiklerinde , ad- soyadı , iletişim bilgileri ve randevu tarihini bildirmelerinin ve işyerlerinde kayıt altında tutulmasının önemli ve zorunlu olduğunun unutulmamasını istiyoruz. İlgili kuruluşların hizmete açıldığı 11 Mayıs Pazartesi gününden bugüne kadarki süreçte 500 kişiden numune aldık. Yaptığımız testlerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =