Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ,  İstanbul  ve Ankara'da  atık  sularda yeni  koronavirüs  olup olmadığına dair yapılan çalışmalarda , bir takım bulgulara rastladıklarını söyledi.

haber7
0

Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Kovid-19 aşısı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Pakdemirli , hayvanlarda aşı çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

ATIK SU ÇALIŞMASI

Bakan Pakdemirli , “Çalışmalar şimdilik devam ediyor. Inaktif edilen virüs ilerideki aşı çalışmalarına da aday olacak. Bizim araştırma enstitüsü olarak yaptığımız çalışma sadece bu değil.  İstanbul  ve Ankara’daki  atık  sularda araştırmalar yapıyoruz. Birtakım bulgulara da rastladık. Bunla ilgili dünyada da makale yayınladık. dedi.

MARKETLERDEN ÖRNEKLER ALINIYOR

Marketlerden örneklerden sürüntü alıyoruz , korona taraması yapıyoruz. Türk topraklarında yetişen bitkilerle bir fayda sağlayabilir miyiz araştırılıyor” diye konuştu.

“Arkadaşlarımız son sürat çalışıyor. İnşallah ipi Türk araştırmacılar göğüsler” diyen Pakdemirli sözlerini şöyle sürdürdü: “Virüsün izolasyonu ve inaktif edilmesinde en hızlı hareket eden ülkelerden biriyiz.”

Ankara’daki bir marketin yemekhanesinde virüse rastlandığını kaydeden Pakdemirli , “Marketlerle ilgili şu an bulgumuz yok” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =