TRT  Çocuk’un  sevilen   kahramanı   Pırıl  , Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından hazırlanan kamu spotuyla televizyonun minik izleyicilerini “Akıllı İşaretler” hakkında bilgilendiriyor.

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde alınan tedbirler kapsamında evde kalan çocukların , televizyonun zararlı içeriklerinden korunmasını sağlamak ve bu anlamda bilgilendirmek amacıyla  TRT  Çocuk ve  RTÜK  iş birliğiyle “Akıllı İşaretler” konulu kamu spotu hazırlandı.

TRT Çocuk’un  sevilen  kahramanlarından  Pırıl  ve kardeşi Uzay , yayınlanan kamu spotuyla minik izleyicilerini “Akıllı İşaretler” konusunda bilgilendiriyor. Çizgi dizi kahramanlarının yer aldığı kamu spotunda; çocukların televizyonda neler izleyip , neler izlenmemesi gerektiği ile ilgili önemli bilgiler verilirken; yaşlarına uygun olan içerikleri izlemelerini öneriliyor.

“Geleceğimizi ve sağlığımızı korumak için…”

Hazırlanan kamu spotu , küçük çocukların  akıllı  işaretlerle ilgili bilgi sahibi olmasını sağlarken; hem çocukların hem de ebeveynlerinin  akıllı  işaretleri daha fazla önemsemeleri gerektiğini vurguluyor. Kamu spotunda çocukların genel izleyici kitlesi işaretinin olduğu programları izlemesi gerektiğini söyleyen Pırıl; “Geleceğimizi ve sağlığımızı korumak için evde kaldığımız bugünlerde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun bizim için belirlediği uyarı işaretlerine dikkat edelim. Bize uygun olan program ve filmleri izleyelim.” mesajını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =