AK  Parti   Grup   Başkanvekili  Bülent  Turan  , inşası devam eden  1915   Çanakkale  Köprüsü'yle ilgili olarak , "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile bağlanacağı tören ile köprü

haber7
0

Turan , yaptığı açıklamada , Çanakkale nin tarımına , turizmine değer katacak olan  1915  Çanakkale Köprüsü nün adım adım tamamlandığını belirtti.

Köprünün son kule blokunun yarın saat 15.00 de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın video konferansla katılacağı törenle yerleştireceğini belirten  Turan  , şöyle konuştu:

"2017 yılında çalışmalarına başlanan  1915  Çanakkale Köprüsü nün 318 metre uzunluğundaki , 18 Mart ı simgeleyen kule bloku tamamlanıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu nun katılacağı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın video konferans ile bağlanacağı törenle köprünün kuleleri tamamlanacak."

Yeni tip corona virüs (Covid-19) sürecine rağmen tüm tedbirler alınarak köprü çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden  Turan  , şunları söyledi:

"1915 Çanakkale Köprümüz renkleri , figürleri ve diğer tüm özellikleriyle simgelerin köprüsü olacak. Ülkemizin vizyon projeleri arasında yer alan köprümüzün tamamlanmasıyla şehrimiz başta ulaşım , lojistik taşımacılık olmak üzere tarımda ve turizm de önemli bir avantaj yakalayacak. Adeta bir çok alanda bir aks görevi görecek. Sürecin başından bu yana sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere , tüm bakanlarımız köprüye büyük ilgi gösterdi. Çalışmaları yakından takip ettiler. 16 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00 de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =