Van'ın Özalp ilçesinde dün  Terör  saldırısında şehit olan Yıldırım Demir'in (65)  Vefa  Sosyal  destek  Grubu’nda  yer   aldığı  için PKK’lı teröristler tarafından  tehdit  edildiği belirtildi. De

haber7
0

Özalp ilçesinde dün  Vefa  Sosyal  destek  Grubu na yönelik düzenlenen terör saldırısında şehit olan belediye çalışanı Yıldırım  Demir  in ilçedeki evine Türk Bayrağı asıldı. Yıldırım Demir in daha önce terör örgütü  PKK  tarafından  tehdit  edildiği , 3 ay önce de yaşadığı evin duvarına örgüt üyeleri tarafından ‘PKK’ yazılıp , çarpı işareti konulduğu belirtildi.  Demir  ailesinin  PKK  yazan ve çarpı atılan bölümü , farklı renkteki bir boyayla yama yapmak suretiyle boyayarak kapattığı görüldü.

VEFA GRUBU NDA  yer  ALDIĞI İÇİN DE TEHDİT ALMIŞ Salgın sürecinde  Vefa  Sosyal  destek  Grubu nda  yer  alan Yıldırım  Demir  in yine örgütten  tehdit   aldığı  belirtildi. İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre  Demir  in  Vefa  grubunda olduğu için  PKK  lı teröristler tarafından birkaç kez  tehdit  edildiği ifade edildi.  CENAZEYE BAKAN SOYLU NUN DA KATILMASI BEKLENİYOR Yıldırım  Demir  , bugün ikindide yapılacak olan törenle son yolculuğuna uğurlanacak. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nun da katılması bekleniyor.  Bu arada , saldırıyla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin sorgusu sürerken , güvenlik güçlerinin operasyonlarının da devam ettiği bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =