Kocaeli   Büyükşehir  Belediyesi ,  koronavirüsle  mücadele kapsamında hayata geçirdiği projelerle  örnek  oluyor. Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın aldığı önlemler de harfiyen uygul

haber7
0

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ilk andan itibaren tüm tedbirlerini alan  Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi , çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın vatandaşların huzuru ve gelecek kaygısı duymaması adına aldığı önlemler de harfiyen uygulanıyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi vatandaşların derdine derman olan Büyükşehir Belediyesi şoför , berber , lokanta , kahvehane gibi esnaf çalışanlarına da önemli destekler veriyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ YALNIZ KALMADI

Öncelikle ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya özel önem veren Büyükşehir Belediyesi Geniş Ailem Projesi ile 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olup evden çıkamayan vatandaşların temel yaşam ihtiyaçları karşılandı. Bu kapsamda 16 bin 388 haneye ulaşıldı. 41 Kart ile 19 bin 400 aileye gıda yardımında bulunuldu. Kimsesi olmayan , tek başına yaşayan ve kendi ihtiyaçlarını göremeyen toplam 25 bin 660 kişiye 75 bin 980 öğün yemek verildi. Bu süreçte çeşitli sebeplerden dolayı işini kaybeden ve ihtiyaç sahibi ailelere 165.000 adet gıda ve hijyen paketi dağıtımına başlandı.

SOSYAL YARDIMLAR KESİLMEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın , Türkiye’de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =