AK Parti  , koronavirüs nedeniyle ertelediği kongreleri temmuz ayında yeniden başlatacak. Kongrelerin açık havada , sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceği belirtildi.

haber7
0

AK  Parti  ,  koronavirüs  salgını nedeniyle ertelediği kongre takvimini temmuz ayında yeniden başlatmaya hazırlanıyor.

Salon yerine stadyumlarda yapılması planlanan ilçe kongrelerinin , sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceği kaydediliyor. 

AK  Parti  , geçtiğimiz aralık ayının son günlerinde 7. Olağan Kongre sürecini başlatmış , bazı ilçelerin kongreleri tamamlanmış ancak 13 Mart itibarıyla Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kongrelerin ertelendiği açıklanmıştı.

AK  Parti  , normalleşme adımlarıyla birlikte ,  kongre  takvimini de yeniden ele aldı.

Edinilen bilgiye göre  AK Parti  Teşkilat Başkanlığı , temmuzda başlaması planlanan sosyal mesafeli  kongre  çalışmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Erdoğan’ın stadyumlarda  yapılacak  sosyal mesafeli  kongre  formülüne onay verdiği ve AK Parti’nin ilçe kongreleri için hazırlıklara başladığı kaydedildi. Kongrelerin açık havada , sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceği kaydediliyor.

Stadyumlarda  yapılacak  kongrelerde , divan ve delegeler için saha ortasında  kongre  düzeni oluşturulacak. Sandalyeler , masalar ve kabinler arasında sosyal mesafe kuralı uygulanacak. Kongrelerden önce stadyumlardaki her nokta dezenfekte edilecek. Delegeler kongreye maskeleriyle katılacak. Katılım sayısı sınırlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =